Vajza filmohet duke dhënë para te “Shefqet Ndroqi”, familjari: Ç’do infèrmieri nga 50 mijë lekë në ditë, bleva vetë respìratorin 1,500 euro.

Faxweb.al dhe Fax News paraditen e sotme transmetoi një ngjarje shumë të rèndë tek Spitali ‘Shefqet Ndroqi’, ku të dèshpëruara, të pashpresa, dhe të revòltuara, dy motra  të cilat kanë ardhur me urgjèncë nga Franca, kërkojnë informacion për dy prindërit e tyre që janë të shtruar në këtë institucion shèndetësor.Në një prononcim për Fax News, … Continue reading Vajza filmohet duke dhënë para te “Shefqet Ndroqi”, familjari: Ç’do infèrmieri nga 50 mijë lekë në ditë, bleva vetë respìratorin 1,500 euro.

Rendësia për Shqiptarët ne zgjedhjet të ardheshme në Shtetet e Bashkuara te Amerikes

SAMI REPISHTI, PHD  Ridgefield, CT.- Kontaktet e shumëzueme distancat e pakësueme, nevoja jetësore për shkëmbime, ndihma dhe bashkëpunim kanë ba sot botën tonë nji konglomerat të ndërlidhun ngushtë njeni me tjetrin. Para nji gjendje të këtillë, çdo popull studion të kaluemen historike, vlerëson të tashmen e dëshirueme ose jo dhe planifikon për nji të ardhme … Continue reading Rendësia për Shqiptarët ne zgjedhjet të ardheshme në Shtetet e Bashkuara te Amerikes

Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Izraeli marrëveshje historike. Çfarë synon ajo. “Fitore” edhe për Donalt Trump

Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe arritën një marrëveshje historike paqeje të enjten që do të çojë në një normalizim të plotë të marrëdhënieve diplomatike midis dy vendeve të Lindjes së Mesme. Për marrëveshjen ka ndërmjetësuar edhe Presidenti amerikan Donald Trump Sipas marrëveshjes, Izraeli pranon të pezullojë zbatimin e sovranitetit në zonat e Bregut Perëndimor … Continue reading Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Izraeli marrëveshje historike. Çfarë synon ajo. “Fitore” edhe për Donalt Trump

Shkup, Zoran Zaev merr mandatin për formimin e qeverisë së re

Në Maqedoninë e Veriut, Presidenti Stevo Pendarovski i dorëzoi sot kryetarit të Lidhjes Social Demokrate, Zoran Zaev mandatin për formimin e qeverisë. Zoti Zaev ka njëzet ditë afat për formimin e kabinetit dhe për t’i paraqitur parlamentit programin e qeverisë së re. Ndonëse socialdemokrati Zoran Zaev e kishte njoftuar të mërkuren presidentin Pendarovski për sigurimin … Continue reading Shkup, Zoran Zaev merr mandatin për formimin e qeverisë së re

4 mënyra për të parandaluar djersitjen e këmbëve

Djersitja  e këmbëve mund të shkaktojë parehati në të ecur, të prishë këpucët, dhe të shkaktojë aroma të pakëndshme.Për këtë arsye ju vin në ndihmë 4 mënyra që  ju ndihmojnë për këtë problem. Lani këmbët çdo ditëMegjithëse mund të tingëllojë si këshillë e panevojshme është e rëndësishme që ju ti lani këmbët tuaja çdo ditë … Continue reading 4 mënyra për të parandaluar djersitjen e këmbëve

Zëri i Amerikës: Spitalet Covid mbingarkesë pacientësh nga të gjitha moshat

Në Shqipëri, pandemia Covid-19 vazhdon të përhapet në të gjitha moshat dhe krahinat. Tirana është qyteti më i prekur nga virusi për shkak të numrit të madh banorëve. Në kryeqytet janë vendosur edhe dy spitalet Covid, Infektivi dhe Sanatoriumi, të cilët mjekojnë një numër pacientësh përherë në rritje. Një pacient me Covid vetëm 29 vjeç … Continue reading Zëri i Amerikës: Spitalet Covid mbingarkesë pacientësh nga të gjitha moshat

Kerkohen spiune me 400 euro ne muaj

Një në katër shqiptarë ishin spiunë të Sigurimit të Shtetit nga viti 1944 deri në 1991. Sa e sa njerëz janë marrë në qafë nga spiunimet edhe për një fjalë goje. Por ky zanat duket se vijon edhe sot. Nuk e kemi fjalën për ata agjentë zyrtarë që bëjnë detyrën e shtetit për të zbuluar … Continue reading Kerkohen spiune me 400 euro ne muaj

Presidenti Trump nxirret befasisht nga konferenca e shtypit, pas të shtënave pranë Shtëpisë së Bardhë

Presidenti amerikan, Donald Trump u nxorr befasisht nga salla e konferencës së shtypit së Shtëpisë së Bardhë, pak pasi pati të shtëna jashtë gardhit të ndërtesës. Zoti Trump u kthye në sallë pas disa minutash dhe tha se një person ishte goditur me armë zjarri nga forcat e rendit dhe është dërguar në spital. Ai tha se mesa kishte kuptuar, i dyshuari kishte qenë i armatosur.. "Pati të shtëna jashtë Shtëpisë së Bardhë. Duket se (situata) është krejtësisht nën kontroll…Por pati një goditje me armë dhe dikush është dërguar në spital. Nuk e di se si është ai person”, tha ai. Presidenti republikan tha se ishte çuar në Zyrën Ovale, pasi u nxorr nga salla e shtypit.Pak minuta pasi kishte filluar konferenca e shtypit, Presidenti Trump u nxorr nga salla, pa shpjegime për ndërprerjen. Edhe Sekretari i Thesarit, Steve Mnuchin dhe Drejtori i Zyrës së Menaxhimit dhe Buxhetit, Russ Vought u nxorrën nga salla dhe dyert u kyçën.voa

Murat Basha pas daljes nga Infektivi: Stafi mjekësor, gati humbisnin ndjenjat nga vapa

Duke apeluar për shumë kujdes, pasi sië thotë vetë, virusi nuk është shaka, Murat Basha, ka fituar betejën me koronavirusin, e pas shtrimit në Infektiv, tashmë ndodhet në shtëpi.Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së dhe personazh i njohur legalist, nuk i kursen falënderimet për të gjithë … Continue reading Murat Basha pas daljes nga Infektivi: Stafi mjekësor, gati humbisnin ndjenjat nga vapa