100 ditë nga fillimi i qeverisjes Hoti, PDK e quan të dështuar

Partia Demokratike e Kosovës ka kritikuar qeverinë e udhëhequr nga kryeministri Avdullah Hoti, për të cilën shkruan se ka dështuar në qeverisjen e brendshme dhe politikën e jashtme. Përmes një komunikate për media, kjo parti ka thënë se kryeministri Hoti në takimet në Uashington më 3 dhe 4 shtator, “humbi shansin historik” për arritjen e … Continue reading 100 ditë nga fillimi i qeverisjes Hoti, PDK e quan të dështuar

Arrestohet maniaku në Pogradec, rrahu dhe përdhunoi shoqen e të bijës 13 vjeçare

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Vërdovë të Pogradecit, ku një 46 vjeçar ka përdhunuar prej një muaji një vajzë të mitur vetëm 13 vjeç. Vajza është rrahur dhe më pas përdhunuar nga Blerim Bizgjoni që për më shumë se një muaj ka ushtruar presion ndaj të miturës që të mos dalë nga … Continue reading Arrestohet maniaku në Pogradec, rrahu dhe përdhunoi shoqen e të bijës 13 vjeçare