Krim i rëndë në familjen shqiptare në Zvicër, vajza vret babain

Një krim i rëndë ka tronditur Zvicrën. Ngjarja tronditëse u regjistrua në një familje shqiptare me origjinë nga Kosova. Pas një sherri në familje, vajza 18-vjeçare ka qëlluar për vdekje babanë e saj 47-vjeçar. Sipas gazetës më të madhe zvicerane, Blick, gjithçka u mësua në orën 7 të mëngjesit, kur në polici u raportua për … Continue reading Krim i rëndë në familjen shqiptare në Zvicër, vajza vret babain

Holanda shton kufizimet e lëvizjes prej rritjes së rasteve me COVID-19

Qeveria holandeze ka zgjeruar kufizimet e lëvizjes dhe shërbimeve ndaj qytetarëve për të parandaluar përhapjen e COVID-19, për shkak se është vërejtur një shtim i rasteve të të infektuarve. “Kufizimet do të zbatohen tani në 14 nga 25 zonat e sigurisë së vendit, tetë më shumë se më parë”, tha qeveria. Masat e zbatuara tashmë … Continue reading Holanda shton kufizimet e lëvizjes prej rritjes së rasteve me COVID-19

Si mund ta matni tensionin e gjakut në shtëpi në mënyrë korrekte.

Disa keshilla praktike nga doktor Adrian Kraja. Mos pini duhan, pije me kafeinë ose ushtrime fizike brenda 30 minutash para se të matni presionin e gjakut.Zbrazni fshikën e urines tuaj dhe siguroni të paktën 5 minuta pushim të qetë para matjeve, mundësisht pa zhurma e ndricim të tepërt .Uluni si duhet. Uluni me shpinë drejt … Continue reading Si mund ta matni tensionin e gjakut në shtëpi në mënyrë korrekte.

Nervozizmi dhe telefonatat e bashkëshortes çojnë në pranga çiftin shqiptar. Me çantën me kokainë gruaja tentoi arratisjen, por…DETAJE

Policia italiane ka vënë në pranga një çift shqiptarësh, në Savignano sul Rubicone përkatësisht burri 40 dhe gruaja 37-vjeç. null   Mediat fqinje raportojnë se gjatë një shërbimi në rrethin Cesare të komunës Savignano, policia vërejti praninë e një burri i cili kishte ndaluar pranë një institucioni publik dhe po mbante një qëndrim dyshues. Teksa policia iu … Continue reading Nervozizmi dhe telefonatat e bashkëshortes çojnë në pranga çiftin shqiptar. Me çantën me kokainë gruaja tentoi arratisjen, por…DETAJE

Tenderi për kompaninë e mikut të tij, Rama tregon kur nis puna për ndërtimin e tunelit të Llogarasë

Ndertimi i tunelit te Llogarase, tenderin për projektin e së cilës e ka fituar edhe një kompani e Alban Efthimit, mikut të Ramës, do nise ne muajt e pare te vitit te ardhshem. Megjithese nuk preferoi te jape date, apo muaj, sepse gjithcka mund te ndryshoje nga ndonje e papritur, lajmin e dha kryeministri Rama … Continue reading Tenderi për kompaninë e mikut të tij, Rama tregon kur nis puna për ndërtimin e tunelit të Llogarasë

Besimtarë dhe imamë në protestë para Kryeministrisë për Genci Ballën, policia ndalon disa prej tyre

Policia e Tiranës ka ndaluar disa besimtarë dhe imamë, që do protestonin para Kryeministrisë, për imamin Genci Balla. Besimtarët myslimanë ishin mbështetës të imamit të vetëshpallur, Genc Abduddahim Balla dhe do të protestonin për të kundërshtuar urdhrin e ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj, që ka firmosur mbylljen e Ballës në regjimin e posaçëm “41 bis”.Ndërhyrja … Continue reading Besimtarë dhe imamë në protestë para Kryeministrisë për Genci Ballën, policia ndalon disa prej tyre

Nuk është Durrësi, Rama tregon zonën ku do të kandidojë për deputet

null Kur na ndajnë 7 muaj nga zgjedhjet e përgjithshme të Prillit 2021, Kryeministri Edi Rama është i bindur se ai dhe Partia Socialiste do të fitojnë mandatin e tretë qeverisës. Duke folur nga Vlora ku mori pjesë në aktivitetin për prezantimin e projektit për parkun e ri të Lungomares, Edi Rama tha se populli … Continue reading Nuk është Durrësi, Rama tregon zonën ku do të kandidojë për deputet

Telefonata e fundit e 71-vjeçarit para se te ekzekutohej nga RENEA

71 vjeçari Lefter Zhidru u ekzekutua sot nga policia pas 5 orësh rrethimi dhe shkëmbimi zjarri. Ai jetonte në banesë me ish-bashkëshorten dhe vajzën e tyre 14 vjeçare në lagjen “11 Nëntori” në Elbasan. Ka qenë një sherr me akuza për tradhti që përfundoi në tragjedi. Zhidru nuk e ka pritur mirë faktin se ishte … Continue reading Telefonata e fundit e 71-vjeçarit para se te ekzekutohej nga RENEA

Fjolla Morina rikthehet me buzëqeshje në rrjetet sociale

Pasi iu dha masa e arrestit të shtëpisë Fjolla Morina është rikthyer në rrjetet sociale. Ajo ka postuar disa video në Instastory, ku shihet së bashku me vajzën e saj të vogël Alayah.Këngëtarja duket në formë të mirë, e grimuar dhe e buzëqeshur, duke lënë të kuptohet se po mundohet ta kalojë këtë periudhë të … Continue reading Fjolla Morina rikthehet me buzëqeshje në rrjetet sociale