E rëndë në Austri/ Tre vajza të mitura gjendet të pajeta në shtëpi, dyshohet se janë vrarë nga nëna


Featured image of article: E rëndë në Austri/ Tre vajza të mitura gjendet të pajeta në shtëpi, dyshohet se janë vrarë nga nëna

AUSTRI- Një e ngjarja e rëndë ka ndodhru në Austrai tre vajza të vogla janë gjetur të vdekura në shtëpinë e tyre. Sipas mediave të huaja policia dyshon se pas ngjarjes fshihet nëna e tyre. Ngjarja e rëndë ditën e sotme rreth orës 05:20 të mëngjesit, dhe policia është njoftuar nga nëna, dhe policia është njoftuar nga nëna.

“Një grua 31-vjeçare telefonoi policinë në 5.20 të mëngjesit të Shtunën duke thënë se ajo kishte vrarë fëmijët e saj dhe donte të vriste veten”, tha policia e Vjenës.

Oficerët shkuan në një apartament ku edhe arrestuan gruan e cila u gjet me disa plagë. Trupat e tre fëmijëve, 9, 3 dhe 8 muajsh, u gjetën pajetë në vendin e ngjarjes. Vajza e tretë, e moshës 9 vjeçare, u dërgua në një spital për reanimacion, por mjekët nuk e shpëtuan dot. Sipas policisë mendohet se vajzat kanë vdekur nga asfiksia. Nëna i tha policisë se donte të bënte vetëvrasje, por motivet për një ngjarje të tillë janë ende të panjohura.

(A.K.dosja.al)

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s