S’ka fund gallata në rrjet me performancën e Ramës në “Opinion” (galeria e memeve)


Aq me zemer e ka pasur Edi Rama mbrojtjen e plehrave te inceneratoreve në emisionin “Opinion” sa e ka humbur toruan dhe ka lënë karrigen dhe është ngritur në kembë në studio për të mbrojtur inceneratorin e Fierit që ka marre 25 milion euro nga buxheti pa bere asnje pune.

Herë duke u zënë me gazetarët në studio, herë duke bërë kllounin për t i’u shmangur pyetjeve Rama ka marrë përsipër të luajë një rol që e ka vënë në skenë vetëm kur ishte në hallin e protestave studentore dhe shpërthimit të skandalit me tenderin e Unazës së re, të fituar nga një kompani fallco e regjistruar në parajsa fiskale.

Aq i përfshirë ka qenë Rama në këtë rrol sa i ka vajtur gazetarëve duke i bertitur para fytyres në kohë pandemie. Kjo e ka detyruar Shkullakun që të zbatojë vendimet e qeverise Rama para sterklave të pështymës që lëshonte Rama në histeri e sipër, duke u detyruar të vërë maskën.

Kjo skenë e cila është zhvilluar vive në prime time është bërë prej disa orësh kryefjala e memeve humoristike që kanë shpërthyer në rrjet.

©Lapsi.al

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s