FOTO/ Rama kërkon të negociojë në Bjellorusi, plas gallata në internet


Kreu i qeverisë shqiptare, Edi Rama, është ofruar për të ndërmjetësuar dialogun mes presidentit të Bjellorusisë Llukashenko dhe opozitës meqë vendi ynë mban presidencën e OSBE-së.

Në lidhje me propozimin e Ramës, në rrjet ka plasur gallata me meme, duke im kujtuar kryeministrit se nuk mundi të zgjidhë krizën politike në Shqipëri dhe as të gjejë gjuhën e përbashkët me opozitën. ©LAPSI.al