Urime Tirana


Bravo Tirana!
Bardheblute sapo kane arritur nje fitore mjaft te bukur ndaj Dinamos se Tbilisit ne transferte.Djemte e teknikut Egbo jane vendosur bukur ne fushe dhe fale grintes sportive kane mposhtur nje kundershtar jo te lehte.Shume pak vete.kane besuar para kesaj sfide,por tashme te gjithe duhet ta pranojme se futbolli shqiptar krahas suksesit te kombetares ne ate kualifikim historik ne France tashme po tenton qe te riktheje edhe me ato te klubeve,per te mbyllur gojet e ‘liga” se ketu nuk punohet.Urime Tirana!Pac kemben e mbare per Kukesin,Teuten dhe Lacin ne takimet e ardhshme.Kush guxon,fiton!

Tirana fitoj ndeshjen ne tbilisi me dinamon me rezultatin 2-0 me gola te shenuar ne min e 45 dhe 88. Nga Arber Emiri