Odise Roshi hero te Akhmati! Mesfushori i Kombëtares futet nga stoli dhe realizon dopietë fantastike


Odise Roshi i ka surprizuar të gjithë me formën fantastike. Mesfushori i Kombëtares, është hedhur nga stoli në minutën e 35-të të sfidës ndaj Volgograd, teksa ka realizuar një dopietë spektakolare.

Në minutën e 53-të, fieraku, me një kthesë fantastike brenda zonës, gjeti rrugën e rrjetës duke i dhënë avantazhin Akhmat Grozni. 8 minuta më vonë ishte përsëri shqiptar, ai që me një goditje të bukur, përshëndeti rrjetën duke çuar shifrat në 3-1 dhe duke hipotekuar fitoren si dhe dopietën personale.

Roshi