Është ndarë nga jeta në mënyrë tragjike doktoresha e QSUT Albana Çela.


Një kirurge e zonja, pedagoge e dashur dhe një grua e fortë, nënë e dy vajzave. Doktoreshë Albana, mesa duket nuk e ka mposhtur dot sëmundjen e saj.

Lajmin e bën me dije Shoqata e Infermierëve bashkë me një dedikim prekës.

“Lufta me sëmundjen të bëri të mos shikosh shumë gjëra mbi tokë por nuk të pengoi te lesh kujtime të bukura per te gjithe ne që njohim. Një humbje e madhe për studentet, kolegët, familjarët e mbi te gjithë për dy vajzat e vogla të mitura që ishin forca jote më e madhe. Lamtumirë”.

Të shumtë janë kolegët, miqtë e dashamirësit që janë tronditur nga ky lajm i trishtë dhe ende nuk e besojnë dot që doktoreshë Albana Çela nuk jeton më./ newsbomb.al

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s