Ndryshimet kushtetuese, Kim e Soreca në zyrën e Bashës


Pak orë pas votimit të ndryshimeve kushtetuese në Kuvend nga mazhoranca, ambasadorët Yuri Kim dhe Luigi Soreca kanë shkuar në selinë blu. Ata po zhvillojnë një takim me kreun e PD-së Lulzim Basha. Në takim është edhe ambasadori i Britanisë së Madhe. Më herët Basha lëshoi deklarata të forta nbdaj Ramës, pas ndryshimeve kushtetuese, duke i thënë se e ka vendin në burg.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s