LAJMI I FUNDIT: Avdullah Hoti nuk shkon në Washington, thonë burime nga LDK!


Avdullah Hoti

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, nuk do të shkojë në Washington më 27 qershor, ku pritej të takohej me delegacionin serb për rifillimin e dialogut mes dy shteteve fqinje.null

Kështu kanë bërë të ditur burime brenda LDK-së

”Isa Mustafa konsideron se nuk duhet të shkohet në Washington, dhe me gjasë Avdullah Hoti nuk do të shkoj”, tha ky burim.

Media ka provuar të marrë një qëndrim zyrtar nga LDK-ja, por kontakti me ta ka qenë i pamundur.

Bota sot