VIDEO/ Sandër Gjoka nën avujt e alkolit, i hyn Ramës me libër shtëpie se vuri karantinën: O bq…unë të kam besuar se je çun Tirone po qenke kokrra e k…


Këngëtari Aleksandër Gjoka duket se nuk e ka përjetuar mirë periudhën e karantinës. Të përjashtuar nga çdo ndihmë ekonomike nga qeveria, Gjoka dhe shumë artistë të tjerë të cilët mbijetojnë përmes klubeve të natës ku këndojnë, janë në pritje të një vendimi për hapjen e këtyre ambienteve, por ende pa asnjë njoftim. E kjo mesa duket ka sjellë revoltën e Gjokës. Përmes një video në rrjetet sociale, Gjoka ofendon kryeministrin Edi Rama. Megjithatë, sharjet nuk i ka kursyer as për ish-kryeministrin Sali Berisha dhe kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.
“O kokrra e kurvës mos kujto se bën karantinë, ça karantine… ça mbyll tani lokalet e të gjitha. O të q*** ropt mu në p… ku i ke o të shkë*** ku*vën. Unë të kam besuar se je çun Tirone, po ti qenke një kokrra kur**s, qenke një b.q ti. Ik ore b.q ik ore shkër***të. Kush je ti mo që bën karantinë? E ke bërë popullin për të fol me vete. O të q… ropt mu ku i ke. O Ed Rama o b.q. ku*vë. Kokërr legeni, ik ore legena m…. Ti Ed Rama, Lul Basha, Sali Berisha e të gjithë… Qenkeni kokrra e ku*rvës. Na keni çarë ka*”, dëgjohet Gjoka në video teksa flet tejmase i indinjuar me karantinën.
Këngëtari Aleksandër Gjoka ishte në qendër të lajmeve të kronikës së zezë, edhe disa muaj më parë, kur u kap i dehur teksa theu një pikë kontrolli policore. Ai u lirua nga gjykata, dhe që prej asaj kohe, daljet e tij publike kanë qenë më të pakëta. Shihni videon e publikuar nga Dosja.al