Shembja e Teatrit Kombëtar/ Regjizori i njohur: Në Shqipëri u instalua diktatura


Në orët e para të mëngjesit ka nisur nisur shembja e Teatrit Kombëtar. Pas shembjes së teatrit për mediat u prononcua edhe aktori dhe regjizori i njohur Edmond Budina

Budina tha se tani në vendin tonë u instalua diktatura. “Me shembjen e teatrit u instalua diktatura. Fashizmi pushtoi Shqipërinë.

U bëj thirrje qytetarëve të ngrihen për revolucion. I bëj thirrje presidentit Meta që të shpërndajë parlamentin. U bëj thirrje ambasadorit Soreca dhe ambasadores së Shteteve të Bashkuara të Amerikës që të reagojnë për këtë krim”- tha Budina