Integrimi në BE, Rama: Gati të ulem me Metën e Bashën per te bere propogande Europes.


Sot në Ditën e Europës, kryeministri Edi Rama tha se për të vijuar në rrugën e anëtarësimit në BE, ai është i gatshëm t’i cojë një mesazh uniteti kombëtar Brukselit.
Ai tha se është gati të ulet në një tyrezë me Presidentin Ilir Meta dhe kryedemokratin Lulzim Basha.

Ne nje vend te zbaton me rigoriozitet normat demokratike ne qeverisjen e nje vendi kjo eshte e detyrueshme dhe menyra me efikase per te qeverisur.

Por cndodh ne kete dite te madhe e europes!

Policia shqyen cdo qytetar qe demostron paqesisht ne shesh pa eksese dhe dhune me preteksin se duhet te ruhet nga korona virusi.Harron qeveria se kur duhet te vendosin kurora ne 5 maj mbidhen me kuq e me mac dhe nuk pyesin per rregulla karantine.

Media me e shikur dhe klikuar publikon shetitjet e qeta te qytetareve me oraret e babait te kombit ,nderko qe per ters nuk i ka rene rruga ne shesh per te pasqyruar protestuesit ne shesh, ne lufte me policine qe nuk pyeste per rregulla karantine ,grupe me 10 e me shume police afer njeri tjetrit ne arrestime .

Meqe spak ne proven e pare kunder qeverise kerko letrat e tenderave sekret padashur qenka djegur zyra ku mbaheshin keto letra qe i duheshin spakut.

Duke u gdhire dita e europes qeveria i jep ne zoterim token e teatrit kombetar bashkise se Veliajt per te nderuar projektet hajdute te oligarkeve te ngjyrave te ndryshme .

Kryetari Veliaj e quan Presidentin e republikes, brigadier te bashkise dhe kryetarin e opozites nje fashist qe mbron nje kuti kashte ,sepse i dhimbsen rrobat dhe zeri i Kadri Roshit.

Do legalizojme prodhimin dhe shitjen e hashashitper perdorim mjeksor dhe jemi marre vesh me bashkimin europian ne tirane,,,,,Pa kaluar ora zyra e bashkimit e europian mohon cdo negociate apo asistence ne perpilimin e ketij projekti,,,,,,

Doni me si keto ,,,,,, ka plote si keto.

Me patrupesine me te madhe i shtrin doren opozites dhe presidentit pasi i beri fertele ne kete dite ,qe te bashkohen per ti bere propogande europes?

Harroje propoganden bajate qe ben me te varferit dhe ata qe i shkel me kembe .