Pasi burri i saj vdiq nga koronavirusi, ajo gjeti një mesazh lamtumirës emocional në telefonin e tij


“Unë ju dua djema me gjithë zemrën time dhe më keni dhënë jetën më të mirë që mund të kisha kërkuar ndonjëherë.”

Ky është fillimi i një shënimi lamtumire që një grua e gjeti në telefonin e burrit të saj pasi vdiq nga koronavirusi këtë javë.
Jonathan Coelho, 32 vjeç ndërroi jetë në 22 Prill pas një beteje 28-ditore në spital dhe 20 ditë në një ventilator, i tha gruaja e tij, Katie Coelho për CNN.
Tani ajo po përjeton ndryshimin e papritur dhe po pyet se si do të reagojnë dy fëmijët e tyre të vegjël.
“Ata nuk e dinë që ata humbën qenien më të madhe njerëzore dhe ata do ta njohin babanë e tyre vetëm përmes fotove dhe videove,” tha ajo të premten në mbrëmje në emisionin Anderson Cooper.

Jonathan dukej se po bëhej më mirë, tha ajo, dhe mjekët kishin diskutuar për heqjen e tij nga ventilatori të enjten ose të premten.
Por në mëngjes të mërkurën , Katie mori një telefonatë nga një infermiere në spitalin në Danbury, Connecticut duke i kërkuar asaj që të bënte rrugën per ne spital. Në kohën kur ajo mbërriti atje, Jonathan kishte ndërruar jetë nga arresti kardiak i shkaktuar nga simptomat e tij të koronavirusit. Ajo nuk arriti të thoshte lamtumirë.
Dhe, edhe pse çifti nuk morën lamtumirën e duhur që merituan, Jonathan la diçka të veçantë për Katie për ta zbuluar në mungesë të tij. CNN