Tre te rinj shqiptare i rremben COVID-19 ne New York


Numuri i vdekjeve ne New York tashme nuk perben lajm kudo ne nedia sepse eshte i njejte niveli i vdekjeve gati cdo dite.Ditet e fundit dhe komuniteti shqiptar ka pasur humbje ne kete numur por binte ne sy qe mosha ishte e larte duke i kaluar te 80 vitet.Por ne keto humbje eshte vene re me pikellim tre humbje jete te tre djemeve te rinj nga ky virus vdekjeprures.Ja cfare poston Tonin Rrota ne fb ne murin e tij

Komuniteti shqiptar i New Yorkut pasoej vdekje shumë te randa mbrenda sa ditëve…
Nuk di as çfare te shkruaj, sepse në ket moment kam mbet pa fjalë nga dhimbja qe perjetojnë familjet e ketyre 3 bilbilave.
Dua te kacafytem pak me Zotin qe te ket mëshirë per nè e ta ndale dorën mos me sjell kaq shumë në komunitetin tonë.
Familjes Perlleshi, familjes Jakaj e familjes Nucullaj ngushllimet e mija ma te sinçerta per humbjen e te dashurve te tyre.
Vilson Perlleshi, Mark Jakaj, Shtjefen Nucullaj pushofshi në Paqë.
I leht ju qoftë dheu qo do ju mbuloje në kohën mat mirë te jetes tuaj.
🙏🙏🙏🙏😪

Ngushellime familjeve ne emer te redaksise .alusa.live.